Advanced Port Scanner

 

پورت را اینگونه می توان تعریف کرد : محلی که داده ها تبادل می شوند . در مبحث کامپیوتر با پورت های سخت افزاری و نرم افزاری زیادی سر کار دارید . مثلا USB یک پورت سخت افزاری است . پورت های نرم افزاری هم وجود دارند که هر کدام با عددی مشخص می شوند . مثلا پورت ۲۱ مختص FTP می باشد و ۲۳ برای Telnet می باشد . پورتهای که برروی سیستم شما باز هستند توسط نرم افزار خاصی مدیریت می شوند مثلا پورت ۲۵ برای ارسال ایمیل می باشد .پورت ها در مبحث هک کاربرد زیادی دارند که باید به این موضوع دقت کامل داشت . مثلا تصور کنید که پورتی روی سیستم شما که مخصوص Telnet می باشد (۲۳) باز باشد . حالا هکر ها با استفاده از این مسئله امنیتی (پورت باز) می توانند به اطلاعات اکانت ADSL شما به راحتی دسترسی پیدا کنند و یا کل اختیار مودم شما را بدست بگیرند .

هم اکنون ما به بررسی راه حل های این موضوع و معرفی یک نرم افزار کاربردی مناسب و راه کارهای جلوگیری از این مسئله امنیتی را آموزش می دهیم .

اولین گام برای جلوگیری از هک شدن مودم تان تغییر رمز ورود به قسمت مدیریت مودمتان می باشد . برای دسترسی به این قسمت از آی پی لوکال و Username ، Password خود که معمولا در پشت همه مودم ها نوشته می شوند استفاده کنید .

گام دوم بررسی پورت های باز و مدیریت آنها می باشد .

 با استفاده از نرم افزار  Advanced Port Scanner می توانید به راحتی پورت های باز روی سیستم خود و حتی یک سایت را مورد بررسی قرار دهید . نرم افزاری بسیار عالی ، کم حجم ، دارای محیطی مناسب جهت کاربرد آسان و قدرتمند می باشد که قادر به اسکن انواع پورتها می باشد .با استفاده از این نرم افزار این مسئله مهم امنیتی را مورد بررسی قرار دهید .

 

/ 0 نظر / 23 بازدید